statystyka
Wiatr sprawia iż nasiona dmuchawca wędrują daleko w świat,w tylko sobie znanym kierunku...tak moje myśli za sprawą książek wędrują w coraz to inne obszary...mojej wyobraźni
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy rok...

...a wraz z nim nowa energia do pracy i nowe wyzwania :)

Wiem, wiem, że dawno mnie tutaj nie było, lecz końcówkę roku miałam okropną. Nie miałam sił na zebranie myśli a co dopiero na robienie recenzji i tym samym nie dokończyłam ostatnich wyzwań czytelniczych :( Jednak teraz z nowym zapasem sił chciałabym powrócić i znów zacząć pisać. Mam nadzieję, że mi się to uda.

Kiedy zobaczyłam, że ruszyły nowe wyzwania podskoczyłam z radości a wraz ze mną adrenalina ;) i krew zaczęła szybciej krążyć (chyba nie wątpicie w to moi kochani maniacy książkowi ). Od razu łapczywie zaczęłam wzrokiem przeglądać proponowane listy książek do przeczytania i ... już wiedziałam, że muszę się również przyłączyć. To, że skopałam poprzednie wyzwania spowodowało trochę niepewności czy mogę zatem podejmować się ich znów, lecz... nikt nie jest doskonały a poza tym po to jest życie, aby próbować raz po raz swoich sił :) Przecież nie należy się poddawać! Zatem ogłaszam, że z chęcią przyłączam się wraz do pozostałych osób i z nowymi wyzwaniami wkraczam w nowy rok. Oby był bardzo obfitujący w ciekawe książki, czego sobie i Wam życzę! :)

A zatem do dzieła!

 

Hm... Amerykańskie Południe w Literaturze. Oczywiście jest w czym wybierać a ponieważ wiele tytułów jest przeze mnie jeszcze niepoznanych  dlatego długo się zastanawiałam co by wybrać. Ostatecznie biorąc pod uwagę zasobność moich bibliotek w mieście stworzyłam taką oto listę:

  • "Książę przypływów" - Pat Conroy
  • "Światłość w sierpniu" - William Faulkner
  • "Zabić drozda" - Harper Lee

W przypadku ubiegnięcia mnie przez inną osobę w bibliotece listę rezerwową stanowią:

  • "Sekretne życie pszczół" - Sue Monk Kidd
  • "Letnisko" - Anne Rivers Siddons

 

 

 

Tutaj stwierdziłam, że długo się nie będę zastanawiać (bo i tak chciałabym najlepiej poznać wszystkie decyzje jury i przekonać się czy bym się pod nimi podpisała) wybrałam pierwsze nagrody wpadające mi w oko, a oto i one:

Nike

  • 1997 - "Widnokrąg" Wiesław Myśliwski

The Man Booker Prize for Fiction

  • 1971 - "W wolnym kraju" V. S. Naipaul

Orange Prize

  • 1997 - "Płomyki pamięci" Anne Michaels

Prix Goncourt

  • 1975 - "Życie przed sobą" Emile Ajar (Romain Gary)

 piątek, 15 stycznia 2010, paulina654

Polecane wpisy

Komentarze
m.tucha
2010/02/12 00:42:43
Zabić drozda - koniecznie! Cudowna książka, jedna z moich ulubionych :)
-
awita22
2010/03/12 16:07:51
Pat Conroy pisze cudowne książki :-)
-
2010/03/26 22:15:32
m.tucho. Witam Cię na moim blogu! Właśnie jestem w trakcie czytania Twojej jednej z ulubionych książek i jak na razie idzie nieźle :) Może i ona stanie się jedną z moich ulubionych...? :)


awito jak na razie przeczytałam tylko jedną książkę, więc moje zdanie opiera się tylko na tym ale jak na razie muszę Ci przyznać rację :)

Dziękuję za komentarze pomimo mego milczenia.
Pozdrawiam Was gorąco dziewczyny!